Metal Gear Solid V: Ground Zeroes lanseres til våren

Konami har i en pressemelding annonsert når vi kan forvente å finne Metal Gear Solid V: Ground Zeroes i butikkhyllene. Spillet skal lanseres i løpet av vårmånedene neste år, og blir tilgjengelig digitalt og fysisk for PS3 og Xbox 360, mens det kun kommer en digital versjon til PS4 og Xbox One. 

Det har vært litt forvirring om hva Ground Zeroes egentlig er siden det ble annonsert for snart to år siden. Mannen bak hele Metal Gear-serien, Hideo Kojima, har tidligere uttrykt bekymring for om spillet i det hele tatt skulle bli lansert, og når storsatsingen The Phantom Pain ble annonsert ble det uklart hvilken rolle Ground Zeroes skulle spille i det store bildet. Skulle det bli et alenestående spill? Ble det slått sammen med The Phantom Pain? Har ikke Kojima sagt både det ene og det andre?

Nå er det i hvert fall klart at Ground Zeroes blir en prolog til det svært ambisiøse The Phantom Pain. I spillet styrer vi Big Boss, som vi bl.a. kjenner fra Metal Gear Solid 3: Snake Eater, som infiltrerer en kubansk fengselsleir der den ene plott-tvisten skal utløse den andre. 

Kojima sier også i pressemeldingen at han vil bruke Ground Zeroes som en slags forberedelse på The Phantom Pain. En ny grafikkmotor er på plass, og siden det er såpass lenge siden den siste storsatsingen på hjemmekonsoller er det mye nytt å spore.

Blant annet får vi nå en gigantisk åpen verden å boltre oss rundt i, noe som betyr en ganske radikal endring i hvordan spillet er bygget opp. Med det vil Ground Zeroes fungere som en mindre introduksjon som gjør oss kjent med hovedelementene, før det virkelig store lander senere i form av The Phantom Pain.

Nedenfor kan dere se en lang gameplay-demo til både Ground Zeroes og The Phantom Pain. Sistnevnte ble vist på årets E3, og demonstrerte de store endringene på alvor. Her blir vi vitne til et nesten tretti år gammelt Afghanistan, der et høyt fokus på historiefortelling blandes med en åpen struktur og kjent MGS-stil.

Kilde: Gamesthirst

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

SI_3DS_StarFox643D_image1600w

Tilbakeblikk: Star Fox 64 3D

15 år har gått siden 3D-remaken av Star Fox 64 landet på 3DS som det andre håndholdte spillet i serien....

dv_web_D18000136424501

Logitech G Pro X2 Superstrike – Når hvert millisekund teller

For å forklare det først som sist, er jeg ikke verken en aspirerende E-sportstjerne eller den som spiller mest på...

BB5A4844-3A4E-4C2A-8581-F2A47397C734_1_102_a

Intervju: Hilde Sunde fra IO Interactive – From Tysnes for Love

Ett av høydepunktene fra turen til København var å få intervjue Hilde Sunde fra Tysnes om jobben hennes som Lead...