Nytt Total War-spill annonsert

Med en filmatisk trailer annonserte utgiver SEGA og utvikler Creative Assembly i dag et nytt spill i den veletablerte strategispillserien Total War. Spillet får navnet Total War: Warhammer, der Warhammer-skaperne i Games Workshop også skal ha en finger med i spillet.

Det er ingen store overraskelser vi får se i traileren som er sluppet, men med tanke på Warhammer-temaet er det klart for mer krig som aldri før. Fortelleren, en engstelig tilhenger av det etablerte imperiet, forteller om en grusom krig som venter, der de grønne Warhammer-orkene, levende døde, imperiets soldater og en dverghær er involvert. Etter kolossale krigsscener får vi til slutt en klassisk cliffhanger, der vi plutselig blir vitne til en mer ondsinnet fortellerstemme og et ustoppelig beist som ser ut til å bli en sentral del av spillet.

“Vi har endret reglene” står det før teppet faller, som understreker at dette faktisk blir det første Total War-spillet i en fantasy-setting. Dette betyr selvsagt at monstre, flyvende skapninger og magi tar sitt inntog, og vi vil muligens se den største endringen i Total War-serien noensinne.

SEGA har avslørt at dette spillet blir starten på en trilogi, og at vi kan forvente hundrevis av timer med strategimoro ut av spillet. To tilleggspakker er allerede planlagt, noe som kommer i tillegg til annet tilleggsinnhold.

Annet enn det klassiske “coming soon” har vi ikke fått noen antydninger til når spillet slippes, men med tanke på intervallene mellom Total War-spill de siste årene, kan vi regne med at spillet kommer neste år. Det forrige spillet i serien, Total War: Attila, ble lansert i februar, og du kan lese en anmeldelse av det her.

Kilde: Pressemelding

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

20260412161157_1

Origament – Fint på papiret, flatt i praksis

Origami er en utrolig fascinerende kunstform. Papir er i utgangspunktet et utrolig skjørt medium, så praksisen å brette det til...

3c864ec9825d80237aa5ef8ac86e54552a185615f8194614

Directive 8020 – I rommet kan ingen se deg angre dine valg

Supermassive Games har markert seg på kartet med spill hvor de sikter på å gi en filmatisk opplevelse med sentrale...

dv_web_D18000136424501

Logitech G Pro X2 Superstrike – Når hvert millisekund teller

For å forklare det først som sist, er jeg ikke verken en aspirerende E-sportstjerne eller den som spiller mest på...