Trenger du litt ekstra mørke i vinter?

Hvor ofte finner du deg ikke tenkende mens du spiller Dark Souls: Det hadde vært så kult å spillt dette som et 2D, gråtonet pixel art, side scroller! Vel, person med god og spesiell smak, et slikt spill er faktisk under utvikling! Unworthy er for øyeblikket i Alpha og utvikles av én person, men er utrolig lovende!

Unworthy er et spill med tydelig inspirasjon fra Dark Souls serien. Grunnmekanikkene er nært sagt identiske; du slår med sverdet ditt, ruller unna fare og drikker magic feelgood juice fra tid til annen. I Unworthy derimot gjør du dette i et 2D miljø sett fra siden.

Det mest interessante med Unworthy derimot er kunststilen den kjører: Gråtonet pixel art. Alt er kun siluetter hvor forgrunnen er mørkere mens bakgrunnene bare blir lysere og lysere. Dette er utrolig godt utført og gir en utrolig god stemning til hele spillet. Jeg har kommet borti et par ganger hvor forgrunnen skygger for fiender, men ellers har utvikleren klart å balansere miljø og karakterer veldig godt.

Animasjonene leser også utrolig bra og, i likhet med Dark Souls, gjør at spillet føles responsivt og spennende. Og at alt så langt kun er laget av en person er helt utrolig! Eneste unntaket her er lyd og musikk som er laget av to andre, og dette er gjort like godt som resten. Hele pakken suger spilleren inn i spillet på en utrolig god måte!

Utvikleren sender ut spillet til noen heldige som får være med å teste. Hvis du vil sikre deg dette er det bare å melde deg på mailinglisten; det er ikke noe spam eller tredjeparter som du også skriver deg opp på, så slapp av. Hjemmesiden og oppmelding gjøres her


Picture of Martin Moen

Martin Moen

Spillutvikler som holder til i Trøndelag med bachelor innen spillutvikling og -produksjon. Har en bred smak innen spill, men foretrekker spill der jeg kan spille med/mot venner. PC Master Race!
Siste nyheter

Relaterte innlegg

hl2

Spillåret: 2004

2004 er året hvor Facebook ble lansert (i USA), Shrek 2 og Spider-Man 2 tronet på kinofronten og sist men...

3f7672a695a9487071b261cc7c0d55ad7c25ebb39c8dc3ec

007: First Light – En fenomenal bragd

De fleste jeg kjenner har et forhold til James Bond enten direkte via bøkene, filmene og spillene eller indirekte gjennom...

destiny-2-forsaken

Ukens spillnytt

“Vi får nok aldri Terraria 2” Det er det spillere tenker i hvert fall når ReLogic har annonsert oppdateringen 1.4.6...