Kingdom Come: Deliverance er klargjort for konsoll

De som holder et våkent øye med den populære folkefinansieringsplattformen Kickstarter har nok hørt om Kingdom Come: Deliverance. Spillet skal bli et rollespill med fokus på realistiske omgivelser og spillelementer, og i motsetning til brorparten av spill i samme sjanger, skal Kingdom Come være helt fantasy-fritt.

Kingdom Come har siden starten av dets Kickstarter-kampanje blitt omtalt som både et PC- og konsollspill, men utvikler Warhorse Studios har gjort det klart at en eventuell konsollutgivelse ikke har vært hundre prosent sikkert, i hvert fall ikke innenfor samme tidsrom som PC-utgivelsen. I et nylig innlegg på Kickstarter kunne Warhorse imidlertid konstatere at en viktig hindring nå er overgått – både Sony og Microsoft har godkjent spillet for lansering på PS4 og Xbox One.

Ifølge Warhorse er både Sony og Microsoft ivrige på å samarbeide med utviklerne for å gjøre konsollutgivelsen så enkel som mulig. Utviklerne har nå fått tilgang på utviklerverktøy til begge konsollene, og neste steg er å sette i gang med utviklingen av konsollversjonene.

Warhorse Studios er åpenbart ivrige på å beholde full kreativ frihet når det kommer til Kingdom Come: Deliverance. I stedet for å gå veien gjennom en utgiver valgte de Kickstarter-plattformen, og de akter å publisere spillet selv til Xbox One og PS4 også – i hvert fall når det kommer til den digitale utgivelsen. Hvorvidt de går gjennom et annet selskap for å gi spillet en fysisk utgivelse til konsoll gjenstår å se.

Kingdom Come: Deliverance har i skrivende stund 53 timer igjen av sin Kickstarter-kampanje, og spillet har samlet inn i underkant av ni millioner kroner (877 000 pund) – nesten tre ganger så mye som det opprinnelige målet. Muligheten for å runde en million pund er der, og hvis det skulle skje har Warhorse klargjort noe spesielt for spillet, nemlig hunder. Hunder du kan eie, til og med.

Kingdom Come: Deliverance er duket for lansering i slutten av 2015. Om spillet kommer samtidig til konsoll som til PC er fortsatt usikkert.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

1920x1080_key_art_with_logo

The Prisoning: Fletcher’s Quest – Mye moro, litt for lite dybde

Hva er vel bedre enn å starte året med et friskt indiepust med retroinspirert pikselkunst? Jo, det skal jeg fortelle...

Xbox_Game_Pass_Games_Coming_in_2026_714e0c5024

Disse spillene kommer til GamePass i mai

Mai byr på mye snadder på Xbox GamePass. Vi får det mystiske Mixtape, Call of The Elder Gods,det høyt etterlengtede...

Forza Horizon 6_header

Forza Horizon 6 – En hyllest til japansk bilkultur

På finmotorisk vis byr Forza Horizon 6 på mye som er kjent og kjært, men med en rekke småjusteringer som...