Lies of P får flere vanskelighetsgrader

Soulslike-spillet som tok blant andre meg med storm, Lies Of P, får til sommeren en DLC pakke som vil foregå som en forhistorie og leder opp til historien i hovedspillet.

I tillegg til ny historie vil spillere også få muligheten til å velge mellom flere ulike vanskelighetsgrader i både hovedspillet og i DLC-en når den kommer.

«Vi ønsker å gjøre så et større publikum kan få gleden av å spille spillet vår» sier Jiwon Choi, game director for Lies of P for hvorfor de legger til dette. Det er et tema som skaper diskusjoner når man snakker om å tilgjengeliggjøre soulslikes med nivåer av vanskelighetsgrader fordi man kan jo «bare git gud» og stange mot veggen til du kommer gjennom.

Det nivået som er standard vil hete «Legendary Stalker» og to enklere nivå legges til og blir kalt «Butterfly’s Guidance» og «Awakened Puppet».

I tillegg får spillet en boss rush modus hvor du får muligheten til å ta så mange bosser på rad med begrenset helse og gjenstander tilgjengelig.

Kilde: Eurogamer

Picture of Nichlas Krabsethsve

Nichlas Krabsethsve

Nichlas har spilt så lenge han kan huske. Helt fra begynnelsen av med en NES-kontroller i hånden har spill vært en viktig lidenskap. Han har tidligere skrevet spillanmeldelser på Wii-fan.net og Spillmagasinet før veien førte hit til Spill.no.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

IndianaJonesAndTheGreatCircle_EN_06

Port-rapport: Indiana Jones and the Great Circle (Switch 2)

Som mange andre på min alder har jeg et kjært forhold til Indiana Jones, hovedsakelig gjennom å få oppleve filmene...

rocketleague

Ukens spillnytt

Star Citizen når en ny og dyr milepæl Spillet som har vært under utvikling og kontinuerlig støtte fra spillere via...

Standard_Edition_textless

Ukens spillnytt

Fable utsatt til 2027 I et innlegg på X skriver Xbox at de har valgt å skyve lanseringen av Fable...