Project Scarlett heter nå Xbox Series X. Oppfølger til Hellblade annonsert.

Vi hadde høye forhåpninger til hva som kom til å bli annonsert på The Game Awards i natt, men få hadde vel trodd at vi både skulle få se og høre navnet på de kommende neste generasjon Xbox modellene her av alle steder.

Konsollen som sålangt har gått under navnet heter nå Xbox Series X. Denne nestegenerasjon Xbox konsollen kommer ut i slutten av neste år, og ser ganske så annerledes ut enn hva vi forventer fra bokser vi gjerne plasserer under TVen i stua.

Det er nok ikke tilfelldig at den minner om obelisken fra 2001: A Space Odyssey, så kanskje det sier en ting eller to om hvilket utgangspunkt Microsoft tenker å ha med konsollen som for oss ser mer ut som en stasjonær PC enn en tradisjonell spillkonsoll.

I anledning annonseringen på The Game Awards ble også oppfølgeren til Hellblade: Senua’s Sacrifice fra Ninja Theory annonsert.

Picture of Anders Lønning

Anders Lønning

Tobarnsfar fra Haugesund med dagjobb som elektriker/automatiker i oljebransjen. Har skrevet om spill i et tiår nå, og er over gjennomsnittet glad i filmen Dredd fra 2012.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Image (1)

Konkurranse – Vinn gamingutstyr fra Steelseries

Er du en inspirerende musiker eller en kreativ sjel? Da bør du lese videre. Vi har omsider fått relansert vår...

inKonbini_header art

inKonbini: One Store. Many Stories. – Japansk butikk-romantikk

Å jobbe i butikk kan være både monotont og ensomt, men inKonbini: One Store. Many Stories. viser at det kan...

IndianaJonesAndTheGreatCircle_EN_06

Port-rapport: Indiana Jones and the Great Circle (Switch 2)

Som mange andre på min alder har jeg et kjært forhold til Indiana Jones, hovedsakelig gjennom å få oppleve filmene...