Rainmaker-modus lansert i Splatoon

Et nytt modus ble sluppet til Splatoon i går, lørdag, og vi har endelig fått svar på hva den mystiske Rainmaker-modusen går ut på. Dette fungerer som «Capture the Flag» i andre online skytespill, og begge lag konkurrerer om å flytte en Rainmaker-statuett over til det andre lagets base. Når man holder statuetten svømmer man saktere, og kan ikke bruke de våpnene man har til vanlig, men bruker i stedet Rainmakeren som en oppladbar bazookaaktig sak.

Undertegnende spilte noen runder i går kveld, og ble fort hekta på den nye modusen. Den er gjenkjennbar for de fleste som har spilt en skytespill online før, men takket være Splatoons rammeverk føles det likevel som noe helt nytt. Fortsatt synes jeg personlig at Splat Zones er den av de rangerte modusene som fungerer best, men det begynner å være noe for enhver smak når det kommer til moduser.

Om du har så mange timer i døgnet at du allerede har nådd level 50 og rank S, trenger du kanskje en en unnskyldning for å mate konsollen med Splatoon-disken igjen. Da er Rainmaker absolutt en verdig forklaring.


Picture of Håkon Kvam Lyngstad

Håkon Kvam Lyngstad

Journaliststudent ved Høgskulen i Volda som brenner for spill som et narrativt medium. Samtidig forelsket i fighting- og musikkspill som bombarder sansene med lys, lyd og endeløse kombomålere.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

1341024_1

TEST: Logitech Mobi Fold

Jeg har nå brukt Logitech Mobi Fold som arbeidsmus i noen uker. Før jeg tok den i bruk, var jeg...

stack-old-books

C.S. Lewis, gamle bøker og retrospill

Kan Narnia-forfatteren lære oss noe om verdien av å gå tilbake i spillkatalogen?...
BB5A4844-3A4E-4C2A-8581-F2A47397C734_1_102_a

Intervju: Hilde Sunde fra IO Interactive – From Tysnes for Love

Ett av høydepunktene fra turen til København var å få intervjue Hilde Sunde fra Tysnes om jobben hennes som Lead...