Retroblogg: spillblader og spillpresse

Ukens videoblogg er klar, og denne gangen fikk redaktøren anledning til å vise frem en av sine mer obskure samlinger. I tillegg til en voldsom spillinteresse har vår redaktør også en forkjærlighet for gamle spillblader.

Spilljournalistikk

Det er kanskje vanskelig å forestille seg i dag, men på 80-tallet, før internett dukket opp i alle hjem, var informasjon om spill vanskelig å finne. Skulle du finne ut om et spill var blad var du pent nødt til å kjøpe engelske spillblader på Narvesen. Jon Cato har en diger samling med slike blader, og han og Marius snakker litt om hvordan spillmedia så ut i gamle dager, og hvordan det har utviklet seg frem til i dag.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Neste «trailer» fra GTA VI får eksklusiv premiere på Netflix. Den 27. august får vi en ny titt på det...

Jeg begynner å nærme meg et relativt “langt liv” som en gamer nå som jeg har blitt 35 år. Eller...

Gears of War har vært en viktig serie for meg. Tenke seg til at det er 20 år siden vi...