Timesvis med sideoppdrag og politisk ustabilitet

Daniel Windfeld Schmidt i Ubisoft Montreal har vært pratsom om det nye spillet i Thief-serien. Til magasinet Examiner løfter han litt mer på sløret om hva vi kan forvente oss.

«Det er fortsatt hovedhistorien som er drivkraften bak spillet, men det er veldig mye for dem som bare har lyst til å utforske også. Byen er full av feller, gåter og hint som står klare til å løses. I tillegg er det mange sideoppdrag med unike karakterer som vil hjelpe med å bygge opp hovedhistorien.»

Det er ikke bare det som står i fokus. Videre forteller Schmidt at byen vil bli forandret i løpet av spillet, og politikk står sentralt i spillet.

«Store belønninger er ofte sett i sammenheng med stor risiko. Garrett finner seg stadig i sentrum av politiske konflikter som følger av suksessfulle oppdrag. Etterhvert som man utfører flere oppdrag og historien går fremover vil man oppdage konsekvensene av sine handlinger og se hva politisk skifte i byen fører til.»

Schmidt sier lite om hvordan omgivelsene vil skifte i løpet av spillet, men lover oss en unik opplevelse. Vi kan ikke gjøre noe annet enn å glede oss til å møte Garrett igjen.

Thief vil bli tilgjengelig på Xbox One, Xbox 360, PS3, PS4 og PC den 25 februar.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Screenshot 2026-05-22 145429

Tomodachi Life: Living The Dream – Sims proppfull med japansk humor!

2013 var en rar tid for Nintendo-fans. Wii U var langt ifra suksessen Nintendo hadde håpet på, og selv om...

30972495c4d1b567dcd015b80c0d3af9c946efc8822944d7

Assassin’s Creed Black Flag Resynced – Kongen på havet, her er han!

Vi har hørt et gammelt rykte om en helt fantastisk skatt. Og denne skatten heter Assassin’s Creed Black Flag. Skatten...

CONAN_KV_Visual_Upgrade_Announcement_Final_with_Razma_1280x720

Et reisebrev fra Hyboria – Conan Exiles

Det er noe helt eget med å starte et åtte år gammelt survivalspill i 2026. Man forventer egentlig et halvdødt...