Zombiene inntar Ninja Gaiden

Kenji Inafune annonserte på Tokyo Game Show 2012 at Team Ninja, i samarbeid med Spark Unlimited, jobber med et nytt spill i Ninja Gaiden-serien ved navn Ninja Gaiden Z.

Zombie-slakt

Z-en står for zombies, et svært populært element i dagens spillbilde. Spillet får en tegneserielignende cel-shade-grafikk, og ble avslørt som det såkalte Yaiba-prosjektet Inafune, som kanskje er mest kjent for å ha laget Mega Man, har jobbet på i det siste. Yaiba er navnet på hovedpersonen i spillet, som skal være på leting etter Ruy Hayabusa, som har toppet rollelisten i de forrige Ninja Gaiden-spillene.

Se trailer

Noen plattform eller lanseringsdato for spillet ble ikke oppgitt, men Inafune fortalte i et intervju med Eurogamer at de sikter seg inn på den pågående generasjonen konsoller, inkludert Xbox 360, Playstation 3 og muligens Wii U. En lansering før jul neste år er derfor ganske sannsynlig.

Og, som den ikoniske spillutvikleren uttalte i intervjuet:

– Selvfølgelig liker jeg zombier, men jeg er også fan av Ninja Gaiden. Så jeg oppsøkte[Team Ninja-sjef Yosuke Hayashi] og sa «hei, hva synes du om å blande zombier og Ninja Gaiden?«. Det var sånn det startet.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

CIty Hunter_header

City Hunter – Get wild and tough like it’s 1990!

Det tok bare 36 år, men endelig er det eneste spillet basert på den klassiske serien lansert utenfor Japan. City...

hl2

Spillåret: 2004

2004 er året hvor Facebook ble lansert (i USA), Shrek 2 og Spider-Man 2 tronet på kinofronten og sist men...

Ukens Spillnytt

Ukens spillnytt

Lego 2K Drive tas ned fra butikkene 19.mai På dagen tre år etter det ble lansert blir Lego 2K Drive «delistet»...