20 millioner har registrert seg

Minecraft-mesterhjerne Markus «Notch» Persson har annonsert at 20 millioner brukere har registrert seg i spillet, og 4,6 millioner har betalt for det.

Blokksuksess

Det er vel ingen som lenger tviler på at Minecraft er et fenomen i spillverdenen. Ikke bare fordi det i stor grad ble utviklet av én kar, eller at det solgte millioner lenge før det i det hele tatt var ferdigstilt, men like mye på grunn av det enorme og svært brede nettsamfunnet som fortsetter å komme opp med imponerende nye måter å bruke spillverdenen på.

Nylig kunne en stolt Notch bekrefte at de har rundet 20 millioner registrerte brukere. Av disse har omtrent 4,6 millioner betalt for den fulle opplevelsen, og har dermed tilgang på en god del spillelementer gratisspillerne må se langt etter. Notch selv har for lengst trukket seg fra prosjektet, etter sigende for å hvile og jobbe på sitt neste, foreløpig uannonserte prosjekt.

Minecraft er utviklet og utgitt av Mojang for PC, Xbox 360 og en rekke mobilplattformer.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Screenshot 2026-08-01 214856

SteelSeries Arctis Nova Pro Omni – Var jeg for snill med forgjengeren?

Som en teknofil person må jeg nesten erkjenne at det ofte føles som om teknologien har nådd et platå de...

Screenshot 2026-05-26 100533

Tilbakeblikk: James Bond 007: Everything or Nothing

Nå er vi aldeles på siste etappe før Agent 007 får sitt første nye spill på vel over 14 år,...

20260608210206_1

Solarpunk – Sol uten skinn

Omringet av en verden som virker håpløs og fortapt til tider, har mennesker en tendens til å komme opp med...