Ninjakanin i en sandkasse

Det finnes vel neppe noe som er kulere enn en ninjakanin, Wolfire er i full gang med sitt nye ninjaspill. Selv om det fremdeles er en god stund til lansering, så har teamet kommet opp med en rekke spennende ideer.

Du styrer alt
Hele spillet er lagt i dine hender. Du får full tilgang til alle editeringsverktøy og modifiseringsmulighetene er omtrent uendelige.

Konseptet er faktisk lettere forklart gjennom videoklippet under. Og husk, før dere dømmer det, så er dette en utvikler som deler informasjon på et veldig tidlig tidspunkt. Videoklippet er pre-alpha, altså egentlig en demonstrasjon av ideene under utvikling. Også kalt en tech-demo.

«Overgrowth» lanseres til PC, Mac og Linux-plattformer, men har forløpig ikke fått en bekreftet lanseringsdato.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Ukens Spillnytt

Ukens spillnytt

Lego 2K Drive tas ned fra butikkene 19.mai På dagen tre år etter det ble lansert blir Lego 2K Drive «delistet»...

letterlost (8)

Letter Lost – Post Mortem

Ta en spiseskje Papers Please, tilsett en klype Blue Prince, hell over en god klunk med Lovecraft og bland alt...
R (2)

PlayStation stopper salg av fysiske spill: De positive og negative sidene

I går kunngjorde Sony at de vil stoppe å selge spill i fysiske eksemplarer fra og med januar 2028. Dette...