
Det amerikanske spillbladet Game Informer har sluppet en masse ny informasjon om det nyannonserte Borderlands 2.
Gjensyn
For kort tid siden kunne vi fortelle at Borderlands 2 pryder omslaget på september-nummeret av det amerikanske spillbladet Game Informer. Nå er artiklene også offentliggjort, og ny informasjon om Gearbox’ favorittprosjekt er ute,
De spillbare figurene fra Borderlands dukker opp igjen, men denne gangen blir de ikke spillbare. I stedet får vi fire nye helter å kontrollere i oppfølgeren. Den eneste som er annonsert til nå er Salvador, som tilhører klassen Gunzerker.
Hvis det er noe man husker Borderlands for, er det den usannsynlige mengden med våpen som plukkes opp i løpet av spillets gang. Gearbox har bestemt seg for å like greit droppe alle disse, og vil i stedet for å være tilfeldig konstruert av spillet være forhåndsdefinert av utviklerne. Det blir i tillegg mulig å til en viss grad tilpasse våpnene.
I tillegg loves vi bedre AI og mer varierte omgivelser enn i forgjengeren.