Masse nytt om Revelations

Den offisielle Playstation-bloggen avslører en rekke detaljer om det kommende Assassin’s Creed: Revelations.

Google Maps, 3D og Eagle Vision

Det er under en måned til Assassin’s Creed: Revelations lanseres, og Playstation-blogger Jeff Rubenstein har fått noen timer med prøvespilling. I løpet av denne relativt korte runden med spillet avdekket han en rekke nye, finurlige detaljer.

Eagle Vision-funksjonen aktiveres nå med venstre stikke, og frigir dermed trekant-knappen (Y for Xbox 360-spillere) for bruk til kastevåpen og lignende.

Kartet har også fått en overhaling, og ser nå mer ut som et satelittkart i beste Google Maps-stil.

Det blir fremdeles mulig å rekruttere hjelpere til sine rekker, men denne gangen kan man også sette dem til å beskytte baser når de har nådd øverste nivå.

Den Defence er navnet på oppdrag som utspiller seg som Tower Defence-spill, hvor man tydeligvis skal beskytte baser fra inntrengere.

Det blir mulig å nyte Ezios siste eventyr i full stereoskopisk 3D, og slutter seg dermed til rekken av kommende topptitler som støtter teknologien. Andre spill som kan nevnes er Uncharted 3: Drake’s Deception og Batman: Arkham City.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

who-are-you-button-1736523406130

Who are you!? – Mysteriet forblir uløst

Skrekk-titler er en hårfin kunst å få til i dagens overgrodde landskap. Som en utvikler må man konsekvent bringe noe...

lies-of-p-sequel

Ukens spillnytt

Med en god nyhet blir denne uken dessverre overskygget av flere runder med nedskjæringer. Det er trist å melde om...

Forza Horizon 6_header

Forza Horizon 6 – En hyllest til japansk bilkultur

På finmotorisk vis byr Forza Horizon 6 på mye som er kjent og kjært, men med en rekke småjusteringer som...