Forlater Microsoft

Spillutviklerlegenden Peter Molyneux har sagt opp jobben sin i Lionhead, og forlater dermed Microsoft-studioet.

Ny start

Peter Molyneux satte store spor etter seg med spillet Populous i 1989. Siden da har han vært involvert i spill som Syndicate, Magic Carpet, Dungeon Keeper, Black & White, Fable-serien og The Movies. De siste årene har han jobbet som Creative Director i Microsoft Game Studios Europe, i tillegg til jobben i Lionhead. Nå forlater han begge jobbene for å være med å bygge opp et nytt spillstudio kalt 22 Cans, ifølge Twitter-kontoen til Molyneux.

Med seg i det nye studioet har han Tim Rance, som tidligere har vært teknisk sjef i Lionhead, og blant annet har jobbet med spill som Populous, Black & White og Fable, ifølge RockPaperShotgun. Hva slags spill de skal lage og hvilke formater vet vi ikke ennå.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

hl2

Spillåret: 2004

2004 er året hvor Facebook ble lansert (i USA), Shrek 2 og Spider-Man 2 tronet på kinofronten og sist men...

SCR-20260420-i8f

Reiserapport: Nye skjermer fra AGON by AOC og Philips Evnia

Jeg ble invitert til Dubrovnik for å få en forsmak på neste generasjon med PC-skjermer fra AOC og Philips. Personlig...

2026052221571700_c

Port-rapport: Tales of Arise – Beyond the Dawn Edition

300 år med undertrykkelse er mer enn nok til å bryte ned et folkeslag. Folket fra planeten Rena har gjort...