Nå kommer PS3-utvidelsene!

Tilleggspakkene Dragonborn, Dawnguard og Hearthfire har omsider fått dato for lansering på PlayStation 3-utgaven av rollespillet The Elder Scrolls V: Skyrim.

Februar i USA

Problemene med PlayStation 3-utgaven av spillet har gitt Bethesda en rekke hodepiner, og klagene fra publikum har vært både mange, hyppige og høyrøstede. Spesielt med tanke på at samtlige tilleggspakker har uteblitt, på tross av at de har vært ute på PC og konkurrenten Xbox 360 en god stund, noen helt tilbake til i fjor sommer. Etter måneder med strev, har omsider Bethesda klart å levere. Det vil si, levere lanseringsdatoer for det amerikanske markedet.

Allerede om ti dager, 12. februar, slippes Dragonborn, for så å bli fulgt opp av Hearthfire 18. februar og Dawnguard den 26. Alle vil selges for halv pris i lanseringsuken. Når de europeiske versjonene slippes skal oppgis på et senere tidspunkt, men utover oversettelser til tysk og italiensk, er det neppe særlig annet i veien for en raskt lansering også her på kontinentet.

The Elder Scrolls: Skyrim utvikles og utgis av Bethesda Softworks for Playstation 3, Xbox 360 og PC. 

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

IndianaJonesAndTheGreatCircle_EN_06

Port-rapport: Indiana Jones and the Great Circle (Switch 2)

Som mange andre på min alder har jeg et kjært forhold til Indiana Jones, hovedsakelig gjennom å få oppleve filmene...

south_of_midnight_banner.jpg.c1s011o.k.article-00-1b-j3.16o5hg

Port-rapport: South of Midnight (Nintendo Switch 2)

South of Midnight på Switch 2 er et spill jeg faktisk synes det er litt vanskelig å fortelle om. Det...

who-are-you-button-1736523406130

Who are you!? – Mysteriet forblir uløst

Skrekk-titler er en hårfin kunst å få til i dagens overgrodde landskap. Som en utvikler må man konsekvent bringe noe...