Er dette livstegn fra Half-Life 3?

Begynner ventetiden på et nytt Half-Life spill endelig å nærme seg slutten? En nylig varemerkeregistrering fra Valves side har satt Internett-himmelen i fyr og flamme i håp om at nettopp det nå er på vei til å skje.

Registreringen som har satt ryktebørsen i høygir, er en varemerkeregistrering for «Half-Life 3» på OHIM (Office for Harmonization in the Internal Market), EUs register for varemerker og industriell design. Se registreringen i sin helhet her.

Det er dog ikke mye informasjon å hente fra denne varemerkeregistreringen, som inntraff 29. september. Valve står som eieren, og varemerket beskrives blant annet som «video game software», «Electronic game software, og kanskje mer bemerkelsesverdig «downloadable computer game software via a global computer network and wireless devices». Varemerket ble registrert av Casalonga, et europeisk patent- og varemerkefirma, med base i Paris, Alicante og München.

Men før alle iverksetter ellevill feiring og glederusmodus over at det som må være et av tidenes mest etterlengtede spill endelig er på vei, må vi ikke glemme at Valve har fortsatt til gode å bekrefte noe som helst angående Half-Life 3. Kanskje vil de nå føle seg tvunget til å komme med en offisiell uttalelse rundt spillet.

Dette er riktignok et av de mest konkrete livstegnene vi har fått fra prosjektet på lenge, men varemerkeregistreringen betyr ikke nødvendigvis at spillet blir realisert. 

Eller gjør den det?

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Coffee Talk Tokyo_Cover art

Coffee Talk: Tokyo – (Not So) Big in Japan

Den koselige Coffee Talk-serien tar turen til Tokyos neonbelyste gater, men noe av sjarmen ser ut til å ha forsvunnet...
4dfc4437-b2b0-4acc-b149-8a24fc0f05bd

Dette er PlayStation Plus spillene for mars

Mars byr på noe for enhver smak. Vi får golf, monsterjakt, en slimete tilværelse og en pakke fullt av innhold...

dv_web_D18000136424501

Logitech G Pro X2 Superstrike – Når hvert millisekund teller

For å forklare det først som sist, er jeg ikke verken en aspirerende E-sportstjerne eller den som spiller mest på...