The Division utsettes til 2015

Ubisofts kommende flerspillerbaserte actionspill The Division har allerede skapt en del oppmerksomhet rundt seg, selv om vi ikke har hørt så alt for mye om hvordan spillet vil bli. Nå har Ubisoft annonsert at vi må vente lengre på spillet enn opprinnelig planlagt, men mer av spillet skal vises fram i nærmeste framtid.

Ryktene om at ansatte i Ubisoft Massive mente det ville være umulig å fullføre spillet i 2014 ser med andre ord ut til å ha rot i sannhet. I et innlegg på spillets nettsider forklarer utviklerne at de ikke ønsker å levere et forhastet produkt, og derfor velger å vente til 2015 med å lansere spillet.

Nøyaktig når i 2015 The Division vil komme vet vi lite om, men nylig publiserte finansrapporter fra Ubisoft tyder på at spillet i hvert fall ikke vil komme før andre kvartal. Ubisoft har nemlig ikke listet spillet blant planlagte utgivelser for deres finansår 2015, som ender den 31. mars.

De som har latt seg begeistre av gameplayet vi har sett fra The Divison, kan trøste seg med at vi får mer informasjon rundt spillet i nærmeste framtid. Ubisoft har nemlig bekreftet at The Division er blant spillene de skal vise fram under årets E3, som går av stabelen i begynnelsen av juni.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

IndianaJonesAndTheGreatCircle_EN_06

Port-rapport: Indiana Jones and the Great Circle (Switch 2)

Som mange andre på min alder har jeg et kjært forhold til Indiana Jones, hovedsakelig gjennom å få oppleve filmene...

letterlost (8)

Letter Lost – Post Mortem

Ta en spiseskje Papers Please, tilsett en klype Blue Prince, hell over en god klunk med Lovecraft og bland alt...
de34ac79096097e1c77611592950e4d3e716ebf35006f09f

Bluey’s Quest For The Gold Pen – Baby’s First Zelda!

Jeg antar jeg ikke er den eneste som har fått med meg fenomenet “Bluey”, den australske TV-serien om en familie...