Apex Legends utvikleren ble historisk – Vant Oscar for dokumentar om motstandskvinnen Colette Marin-Catherine

Image

Oculus og Respawn Entertainment stakk av med seieren i kategorien Beste Dokumentar (Kort Format) med ‘Collete’, kortfilm dokumentaren som er en del av VR spillet Medal of Honor: Above and Beyond.

Dokumentaren forteller historien om den franske motstandskvinnen Colette Marin-Catherine, og følger hennes første reise til Tyskland etter krigen. Filmen er regissert av Anthony Giacchino og Alice Doyard, mens det er Respawn og Oculus som deler produsent tittelen.

‘Colette’ markerer første gang et spillstudio har vunnet en Oscar.

Respawn, som etter vår ydmyke mening er en av de beste studioene på markedet om dagen, har mange jern i ilden om dagen. Neste uke lanseres en ny 3v3 modus til Battle Royale spillet Apex Legends, En beta test av Apex Legends Mobile skal snart prøves ut i India og samtidig sies det at de jobber med både en oppfølger til Star Wars Jedi: Fallen Order og et helt nytt spill som skal være i en tidlig fase av utvikling.

I vår anmeldelse av Medal of Honor: Above and Beyond kalte jeg spillet en godt påkostet og ambisiøs tittel som bare kunne fungert i VR

Picture of Anders Lønning

Anders Lønning

Tobarnsfar fra Haugesund med dagjobb som elektriker/automatiker i oljebransjen. Har skrevet om spill i et tiår nå, og er over gjennomsnittet glad i filmen Dredd fra 2012.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Forza Horizon 6_header

Forza Horizon 6 – En hyllest til japansk bilkultur

På finmotorisk vis byr Forza Horizon 6 på mye som er kjent og kjært, men med en rekke småjusteringer som...
this-is-an-xbox-campaign_wh3v

Ukens spillnytt

Det går ikke en eneste uke uten at ordet oppsigelse gjentas i denne spalten, men fortvil ikke! Denne uken kan...

c0f038eaffe8a7de8b674013fde787a8f4b030093d8cc152a176cd932466f1fc

Scott Pilgrim EX – Nostalgisk smør på flesk

  Bare rolige 16 år etter Scott Pilgrim vs. The World: The Game kom ut er en ny adaptasjon av...