Blir Xbox 720 utsatt?

Nettstedet Semiaccurate melder at Microsoft kommer til å utsette lanseringen av den neste Xbox-konsollen, internt kalt Durango, på grunn av lav kvalitet på prossessor-chip.

Produksjonskrøll

Chippen, som visstnok går under kallenavnet Oban, er ifølge nettstedet produsert av AMD, i stedet for Xbox 360-konsollens IBM-chip. Produksjonen skal finne sted i Asia et sted, hvor det i første omgang produseres utviklerversjoner av konsollen. Men grunnet det som omtales som «smertelig lav» andel fungerende chipper, er det fare for at hele lanseringen kan bli utsatt.

For å bøte på problemet skal Microsoft ha fordelt produksjonen av komponenter på to og tre fabrikker hver, for å øke sjansen for at noen kommer opp med en løsning de andre kan kopiere. Samtidig skal kilder Semiaccurate har vært i kontakt med ha oppgitt at det er kalkulert med et slingringsmonn på seks til åtte uker før en utsettelse trenger å finne sted.

I tillegg til å produsere både prossessor og grafikkprossessor for den neste Xbox-konsollen, står AMD for de samme komponentene for Playstation 4 og prossessor for Wii U. Selvsagt med forskjellige spesifikasjoner.

Hvorvidt man kan si at en lansering er utsatt før den er annonsert, er et spørsmål vi overlater til kverulantene. Men om det betyr en utidig lanseringsdato for Microsoft, kan det få store følger for startfasen for den neste generasjoner. Vi har øyne og ører på stilk, og lover å komme tilbake med mer når vi hører noe.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

SI_3DS_StarFox643D_image1600w

Tilbakeblikk: Star Fox 64 3D

15 år har gått siden 3D-remaken av Star Fox 64 landet på 3DS som det andre håndholdte spillet i serien....

BB5A4844-3A4E-4C2A-8581-F2A47397C734_1_102_a

Intervju: Hilde Sunde fra IO Interactive – From Tysnes for Love

Ett av høydepunktene fra turen til København var å få intervjue Hilde Sunde fra Tysnes om jobben hennes som Lead...

PXL_20260527_140634869.TS-000

Reisebrev: Lansering av 007 First Light hos IO Interactive

Været kunne ikke vært mer på IO Interactive sin side når de skulle lansere resultatet av syv år med arbeid...