Drømmefall nærmer seg målet

Kickstarter-kampanjen for å få laget det norske eventyrspillet Drømmefall: Kapitler nærmer seg målet sitt med stormskritt.

Godt på vei

Drømmefall: Kapitler  er ikke bare det første norske Kickstarter-spillet, det er i tillegg over 90% på vei til å bli realisert. Med konfortable 23 dager igjen å gå på, har nyoppstartede Red Thread Games allerede klart å samle inn hele 778 000 av målet på 850 000 dollar. Over 12 000 spillere har så langt bidratt til spleiselaget, og det bankes nok heftig i bordene hos Red Thread, nå som suksessen virkelig begynner å bli en realitet.

Studioet har sørget for å dryppe jevnlig informasjon fra spillet, og vi har allerede fått se det første skjermbildet, sammen med en presentasjon av Sarah Hamilton, som vender tilbake som stemmen til April Ryan. I dag følger imidlertid studioet opp med den første av det vi håper blir mange videooppdateringer, denne gangen med fokus på kontrollsystem og veldig, veldig tidlig utforming.

Se video

Drømmefall: Kapitler utvikles og utgis av Red Thread Games for PC, men ytterligere utgaver kan komme på et senere tidspunket. Spillet skal lanseres i slutten av 2014. Les intervju med Red Thread Games her.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Da er konkurransen over og vi takker alle som har sendt inn bidrag til denne konkurransen. Det har vært gøy...

I går kunngjorde Sony at de vil stoppe å selge spill i fysiske eksemplarer fra og med januar 2028. Dette...

Vi nærmer oss med stormskritt lanseringen av det første nye James Bond spillet på over 14 år. Men før vi...