E-Sport i fokus for Pro Evolution

Den evige kampen fortsetter. Siden 90-tallet har Pro Evolution og FIFA-serien kjempet om hvem som har det beste fotballspillet på planeten vår.

Siden 2017 hadde Pro Evolution trumfkortet med at de hadde Champions League rettighetene, men de gikk tilbake til FIFA i fjor.

Nå har Konami bestemt seg for at den 19.utgaven av serien skal hete eFootball PES 2020. Grunnen til dette skal være et økt fokus på E-sport fremover fra Konami sin side.

Likevel vil nok ikke fans være altfor skuffet. Blant annet er det svært populære Master League tilbake, og skal visstnok være pusset grundigopp, sammen med spillets UI.

Det er Lionel Messi som skal pryde coveret i årets utgave av spillet, ikke uventet siden Konami fremdeles sitter med lisensen til Barcelona.

eFootball PES 2020 kommer September 10, 2019 på PlayStation 4, Xbox One og PC 

Picture of Alexander Lund

Alexander Lund

Opplevde "good old days" av videospill, og har fremdeles den gamle grå PSX som sin favorittkonsoll. Liker en god historie bedre en mange pixler og FPS i et spill
Siste nyheter

Relaterte innlegg

High-on-Life-2-8636417da340b43c7789

High on Life 2 – En ufokusert oppfølger

Det første High on Life ble tatt i mot med blandede følelser. Dersom du var glad i humoren fra Rick...

SI_3DS_StarFox643D_image1600w

Tilbakeblikk: Star Fox 64 3D

15 år har gått siden 3D-remaken av Star Fox 64 landet på 3DS som det andre håndholdte spillet i serien....

Homura Hime_header

Homura Hime – Platt og generisk NieR-klone

Et NieR: Automata-inspirert spill med animeestetikk kan høres forlokkende ut, men da må det være bedre enn Homura Hime. Mens...