Assassin’s Creed: Rogue til PC har fått dato

Ubisoft har i en pressemelding annonsert når PC-utgaven av Assassin’s Creed: Rogue blir tilgjengelig i butikkhyllene, som blir om litt over en måned – nærmere bestemt den 10. mars.

Assassin’s Creed: Rogue ble først lansert til PS3 og Xbox 360 i november i fjor. Det ble det siste som kom til syvendegenerasjonskonsollene, og fridde til de som ennå ikke hadde kjøpt ny konsoll og dermed kunne bryne seg på storsatsingen Unity. Spillet setter oss i motsetning til de andre spillene i serien i skoene til en tempelridder, Shay Cormac, som utfordrer snikmorderne i 1700-tallets Nord-Amerika.

Spillet har i likhet med Black Flag et ekstra stort fokus på havet, og byr på tross av landområdene først og fremst på en god del sjøslag – som Ubisoft tidligere har hatt stor suksess med. Spillet fikk imidlertid en noe lunken mottagelse, og vi i Spill.no ga det en treer på terningen.

Spillet er tilgjengelig for forhåndsbestilling, og de som velger å gå den veien, får også et valgfritt annet spill i serien med på kjøpet.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Da er konkurransen over og vi takker alle som har sendt inn bidrag til denne konkurransen. Det har vært gøy...

Enda en uke kryper mot veis ende og da er det dags for nok et innslag av Ukens Spillnytt. Vi...

Noen ganger er det bare en barrel roll som skiller en hyllest fra et plagiat....