Fable Anniversary er utsatt

Fable Anniversary ble annonsert i juni i år til stor glede for dem som ville oppleve spillet i ny drakt som vi fikk med Halo Anniversary i fjor. Nå har imidlertid utviklerne i Lionhead annonsert at spillet er lengre unna enn kun et par måneder, og de melder at spillet dessverre er utsatt til neste år – nærmere bestemt i februar.

Grunnen er ganske enkel og ikke særlig overraskende. Studioet sier at de rett og slett trenger litt mer tid for å finpusse og gjøre spillet til en best mulig opplevelse, og at de på tross av å ha jobbet hardt det siste året ikke er fullt så fornøyde riktig ennå. At spillet faktisk lanseres i februar – både fysisk og digitalt til Xbox 360 – er de derimot svært sikre på.

Som et lite plaster på såret lover de imidlertid å komme med en bunke skjermbilder og noen flere videoer som viser frem spillet i tiden fremover.

Fable Anniversary utvikles av Lionhead Studios og utgis av Microsoft. Spillet lanseres til Xbox 360 i februar neste år.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

BB5A4844-3A4E-4C2A-8581-F2A47397C734_1_102_a

Intervju: Hilde Sunde fra IO Interactive – From Tysnes for Love

Ett av høydepunktene fra turen til København var å få intervjue Hilde Sunde fra Tysnes om jobben hennes som Lead...

716be9eb-bc97-360f-99ff-2c8c694c4d23

Rockstar har vist frem coveret til Grand Theft Auto VI

Omsider har vi fått nytt fra Rockstar, men kanskje ikke det folk flest hadde forventet I dag slapp nemlig Rockstar...

35266db0-9a57-4bbc-89cb-4f886a84bae9

Ukens spillnytt

Nye Pokémon Lego-sett avduket Pokémon Company og Lego er to gigantiske merkevarer her i verden, og selv om ingen ble...