Playtonic Games avslører sitt nye spill

I går lettet Playtonic Games på sløret angående sin nye tittel Yooka-Laylee (tidligere Project Ukulele), og vi får endelig sett hvordan protagonistene i spilltittelen ser ut. Vi blir introdusert for kameleonen Yooka og flaggermusen Laylee, designet av Steven Mayles. Mayles har tidligere stått for designet av Banjo, Kazooie, og den moderne Donkey Kong-familien.

Spillet skal være en 3D-platformer inspirert av bl.a. Banjo-Kazooie, og Playtonic Games har fått med seg flere av de gamle Rare-ansatte på laget, inkludert komponister som David Wise, Steve Burke, og Grant Kirkhope. Det er nå åpnet en Kickstarter for å støtte prosjektet, og de har allerede nådd målet sitt. Men det er fremdeles mulighet til å støtte prosjektet for en videreutvikling av spillet, og for en økt spillopplevelse.

Picture of Sam Einar Engh Syftestad

Sam Einar Engh Syftestad

Filmutdannet spillentusiast som legger vekt på historiefortelling. Jobber med filmproduksjon og er den ene halvdelen av Emmy & Zaspen Let's Play. Lever ellers for Star Wars.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Fable utsatt til 2027 I et innlegg på X skriver Xbox at de har valgt å skyve lanseringen av Fable...

Vi nærmer oss med stormskritt lanseringen av det første nye James Bond spillet på over 14 år. Men før vi...

Nye Pokémon Lego-sett avduket Pokémon Company og Lego er to gigantiske merkevarer her i verden, og selv om ingen ble...