Rayman Legends kommer til Vita

Til manges store fortvilelse og frustrasjon ble Rayman Legends – oppfølgeren til det svært godt likte Rayman Origins – utsatt tidligere i år, på grunn av at spillet skal komme på Playstation 3 og Xbox 360 i tillegg til Wii U. Sistnevnte mistet med det et av sine sterkeste kommende eksklusiver, og man måtte vente litt lenger på plattformspillet.

Oppdatering: Se traileren for PSVita-versjonen her:

Uten at det igjen blir uansett har imidlertid Ubisoft nå annonsert at spillet også blir tilgjengelig for Sonys håndholdte Playstation Vita; noe som absolutt kan gå med tanke på spillets grunnleggende plattform-mekanikker. De som kjøper spillet til Vita får også bryne seg på fem ekstrabrett med karakteren Murphy som styres med touchpaden, i tillegg til at et Prince of Persia-kostyme vil bli tilgjengelig for Rayman mens Globox for et Sam Fisher-kostyme. Ellers blir det som på de andre konsollene, og vi kan forvente et svært morsomt plattformspill som helst spilles i lag med andre på Playstation Vita også.

Kilde: computerandvideogames.com

Rayman Legends utvikles av Ubisoft Montpellier og utgis av Ubisoft. Spillet lanseres til Wii U, Playstation 3, Xbox 360 og Playstation Vita den 30. august.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

GAGC-430_1a1f0469efa9696183c91e60d724175661b939b6

Noblechairs AURA TX – Kvalitet i samtlige ledd

I anledning lansering av en ny gamingstol, AURA, har vi fått tilsendt en stol til test. Det første som møter...

destiny-2-forsaken

Ukens spillnytt

“Vi får nok aldri Terraria 2” Det er det spillere tenker i hvert fall når ReLogic har annonsert oppdateringen 1.4.6...

inKonbini_header art

inKonbini: One Store. Many Stories. – Japansk butikk-romantikk

Å jobbe i butikk kan være både monotont og ensomt, men inKonbini: One Store. Many Stories. viser at det kan...