Snart kan du prøve Funcoms Lego-spill

De som gleder seg til å bryne seg på et nytt MMO fra norske Funcom kan begynne å avlyse avtaler for juni allerede nå. Studioet kunne i dag annonsere at de i juni vil lansere en åpen beta-versjon av spillet til PC.

Dermed kan PC-eiere prøve ut Lego Minifigures-universet i spillform før det lanseres på PC, Android og iOS til høsten. Spillet lar deg samle ulike Lego-figurer og bruke de i diverse eventyr sammen med andre, i det som kan beskrives som en krysning av et RPG og de populære nyere Lego-spillene.

Produsent Lawrence Poe hadde følgende å si om den kommende beta-versjonen av Lego Minifigures Online:

“Åpen beta er en viktig milepæl for ethvert spill, og jeg kan på vegnet av teamet si at vi er svær spente på at både unge og gamle spillere snart vil ha muligheten til å oppleve LEGO Minifigures Online selv. Dette er en uvurderlig mulighet for å samle tilbakemeldinger fra spillerne. Vi vil bruke tilbakemeldingene over sommeren på å fokusere vår innsats der det trenges, og levere den beste opplevelsen vi kan når vi lanserer spillet til høsten.”

Mottok pengestøtte på nesten ti millioner kroner

Den kommende åpne betaen er ikke den eneste nyheten Funcom har delt i det siste. I forrige uke kunne de annonsere at de har sikret seg ytterligere økonomisk støtte på 9.7 millioner NOK.

Støtten kommer gjennom en såkalt Standby Equity Facility Agreement med investeringsselskapet Yorkville Advisors. Ifølge administrerende direktør i Funcom, Ole Schreiner, har denne muligheten vært tilgjengelig siden 2012, men “timingen har ikke vært rett før nå”.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

2168674c-d0f2-4a27-a6de-8bbb57135af8

Port-rapport: Resident Evil 7 og Resident Evil Village på Switch 2

Begge spillene i Ethan Winters duologien er nå tilgjengelig på Nintendo Switch 2, og viser for alvor hvor godt RE...

south_of_midnight_banner.jpg.c1s011o.k.article-00-1b-j3.16o5hg

Port-rapport: South of Midnight (Nintendo Switch 2)

South of Midnight på Switch 2 er et spill jeg faktisk synes det er litt vanskelig å fortelle om. Det...

16_9 Super hero art

Lil’ Gator Game (GOTY-edition) – En kort og lite engasjerende opplevelse

  For mange av oss var barndommen en tid hvor fantasien fikk flyte fritt, hvor pinner, steiner og løv kunne...