Gjensyn med Rachet i juni

Sony har annonsert at The Ratchet & Clank Trilogy, en HD-oppdatering av de første tre spillene i serien, lanseres 27. juni i Europa.

Sylskarpt gjensyn

Plattformspillene hadde en ny storhetstid på Playstation 2-tiden, da både Insomniac Games og Naughty Dog briljerte med henholdsvis Ratchet & Clank og Jak and Daxter. Naughty Dog la som kjent Jak and Daxter igjen til fordel for Uncharted-serien, mens Insomniac har klart å holde liv i maskotene sine.

Nå er det imidlertid på tide å blåse liv i de gamle spillene også, for nå kommer slippes de tre første i serien i ny HD-drakt for Playstation 3, med støtte for både 720p, 1080p og stereoskopisk 3D.

Tittelen er The Ratchet & Clank Trilogy, og lanseringsdatoen er endelig satt til 27. juni. Spillene som inngår i trilogien er for ordens skyld Ratchet & Clank, Ratchet & Clank 2: Going Commando og Ratchet & Clank 3: Up Your Arsenal, alle opprinnelig for Playstation 2. Samtlige spill har fått egne trophies å jakte på.

Sammen med annonseringen av at spillet nå er klart for opptrykking, altså at det har fått gullstatus hos Sony, kom også en fersk trailer for trilogien, og den kan du se her:

Se trailer

The Ratchet & Clank Trilogy er opprinnelig utviklet av Insomniac Games, og oppusset av Idol Minds. Spillet gis ut av Sony for Playstation 3 den 27. juni.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

PXL_20260527_140634869.TS-000

Reisebrev: Lansering av 007 First Light hos IO Interactive

Været kunne ikke vært mer på IO Interactive sin side når de skulle lansere resultatet av syv år med arbeid...

c0f038eaffe8a7de8b674013fde787a8f4b030093d8cc152a176cd932466f1fc

Scott Pilgrim EX – Nostalgisk smør på flesk

  Bare rolige 16 år etter Scott Pilgrim vs. The World: The Game kom ut er en ny adaptasjon av...

A8gGn1WkBhGgNh4v

Vi har prøvd Eydigard!

Headerbilde: https://static.wixstatic.com/media/2ef2e9_e69d78ad8903422a8afc2ec0cac1054b~mv2.jpeg/v1/fill/w_552,h_333,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,enc_avif,quality_auto/Eydigard_Logo_HP4.jpeg Under Games Of Norway-festivalen i mai fikk John-Edvard intervjue Jostein Forselv fra Frostisen Games, samt teste spillet deres...