Goat Simulator på vei til Steam

Simulatorsspill er svært populære, og alt fra lastebil til gressklippersimulatorer finnes ute på markedet. Det svenske studioet Coffee Stain Studios fant av en eller annen grunn ut at det simulatorsjangeren virkelig mangler er et geitespill, og det bestemte de seg for å gjøre noe med. Resultatet er Goat Simulator.

Spillet startet opprinnelig som en spøk fra Coffee Stains side, i form av en gameplay-video på YouTube. Videoen viste seg imidlertid å bli ganske så populær, med i overkant av to millioner visninger i skrivende stund, noe som nå fører til at Goat Simulator blir et virkelig spill.

I Goat Simulator vil man naturligvis spille som en geit, men det er ikke en hvilken som helst geit man kan geleide gjennom spillets forstadsomgivelser. Geita kan bruke tungen sin til å gripe tak i diverse gjenstander, noe som kan skape underholdende (eller uheldige) situasjoner for de menneskelige karakterene i spillet.

Goat Simulator skal lanseres til våren en gang, og det vil koste ti dollar. Allerede nå kan spillet forhåndsbestilles, for de som virkelig ikke klarer å vente på å utforske livet som geit. Men før du løper til Coffee Stains studios med sparepengene dine, bør du kanskje få med deg deres egne advarsel til potensielle kjøpere:

«Goat Simulator er et lite, ødelagt og dumt spill. Det ble lagd på et par uker, så ikke forvent et spill på størrelse med GTA med geiter. Faktisk ville det vært bedre om du ikke forventer noe som helst. For å være helt ærlig, ville det vært best om du brukte ti dollar på en rokkering, en steindunge, eller kanskje en ekte geit.»

Vi lukter GOATY på lang avstand.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

who-are-you-button-1736523406130

Who are you!? – Mysteriet forblir uløst

Skrekk-titler er en hårfin kunst å få til i dagens overgrodde landskap. Som en utvikler må man konsekvent bringe noe...

PXL_20260527_140634869.TS-000

Reisebrev: Lansering av 007 First Light hos IO Interactive

Været kunne ikke vært mer på IO Interactive sin side når de skulle lansere resultatet av syv år med arbeid...

evercade-home-computer-handhelds

Ukens spillnytt

Denne uken kan vi lese om en Early access-suksess, gamle helter fra 80-tallet gjenoppstår i ny form og nroske spill...