Lovende fra «Red Steel 2»

Da Nintendo Wii ble lansert var det mange som stilte spørsmåltegn om dette kom til å bli en ren familiekonsoll. Ubisoft Paris hadde imidlertid et annet kort i ermet og lanserte «Red Steel» på samme dag som konsollen kom ut.

Bevegelseskontroller

«Red Steel» tok i bruk Nintendos nye system på en helt ny måte. Ved hjelp av de to Wii-kontrollene kunne du svinge sverd og pistoler på en nesten naturtro måte.

Problemet var vel egentlig at spillet var i overkant forhastet for å rekke lanseringen av Wii, og endte dermed opp som en litt halvveis opplevelse.

Mer tid

Nå har imidlertid utviklerne i Ubisoft Paris fått mer tid til å lage oppfølgeren, og gameplay-videoen som ble offentliggjort i dag viser et mye lekrere spill og tilsynelatende vesentlig mer dynamisk.

Du vil innta rollen som «The Swordsman» som er ute etter å hevne angrepet og nedslaktingen av din egen klan, Kusagari-Klan. Dermed er det duket for sverdsvinging, blod og mye action.

Vi håper at Ubisoft klarer å gjøre «Red Steel 2» til en mer gjennomført spillopplevelse enn forgjengeren.

Sjekk ut den første gameplayvideoen under.

«Red Steel 2» lanseres til Nintendo Wii, 26 mars.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Image (1)

Vinner av Jingle-konkurransen

Da er konkurransen over og vi takker alle som har sendt inn bidrag til denne konkurransen. Det har vært gøy...

ph4tgwDaQqHkj84fKrGjye8D

Spillåret: 2005

Lanseringen av den syvende generasjon med konsoller, legendariske Resident Evil 4 kommer ut på Gamecube og PlayStation 2 og vi...

Image (1)

Konkurranse – Vinn gamingutstyr fra Steelseries

Er du en inspirerende musiker eller en kreativ sjel? Da bør du lese videre. Vi har omsider fått relansert vår...