Selger ekstra batteri til Vita

Sony har annonsert et ekstrabatteri for Playstation Vita som skal bidra med ekstra spilletid for den håndholdte konsollen.

Mersalg

Tidligere denne uken fortalte vi om Sonys annonsering av tekniske spesifikasjoner for Playstation Vita, og det var konsollens batterilevetid som i etterkant ble viet mest oppmerksomhet. Kritikere mener 3-5 timer med spillinger er for lite, mens blodfansen synes det er mer enn nok.

Uansett har Sony nå annonsert tilleggsutstyr i form av ekstrabatteri som ifølge Sony Computer Entertainment-sjef Shuhei Yoshida vil gjøre det mulig å reise fra New York til San Francisco uten å gå tom for strøm. Se et klipp fra IGN-intervjuet her.

Hvordan dette ekstrautstyret ser ut, og hvor mye det vil koste, er det ingen som vet ennå, ettersom det ikke figurerer på den offisielle listen, men vi regner med en snarlig annonsering.

Er det riktig å ofre batteritid for design, for så å selge det som ekstrautstyr etterpå, eller er dette standard praksis vi må lære å innfinne oss med? Si din mening i kommentarfeltet!

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

2168674c-d0f2-4a27-a6de-8bbb57135af8

Port-rapport: Resident Evil 7 og Resident Evil Village på Switch 2

Begge spillene i Ethan Winters duologien er nå tilgjengelig på Nintendo Switch 2, og viser for alvor hvor godt RE...

c0f038eaffe8a7de8b674013fde787a8f4b030093d8cc152a176cd932466f1fc

Scott Pilgrim EX – Nostalgisk smør på flesk

  Bare rolige 16 år etter Scott Pilgrim vs. The World: The Game kom ut er en ny adaptasjon av...

CONAN_KV_Visual_Upgrade_Announcement_Final_with_Razma_1280x720

Et reisebrev fra Hyboria – Conan Exiles

Det er noe helt eget med å starte et åtte år gammelt survivalspill i 2026. Man forventer egentlig et halvdødt...