Tilbake til gatefotballen

I 2005 prøvde Electronic Arts seg med en ny variant av fotballspillet FIFA, nemlig FIFA Street. Her var det gatefotball med mindre baner og færre spillere som gjaldt, men etter tre utgivelser forsvant serien sporløst. I går annonserte EA at serien vender tilbake i 2012.

FIFA-basert

Igjen er det tette oppgjør på gata som gjelder med trikseglade superstjerner i hovedrollen. Det er FIFA-utviklerne selv som står bak spillet, og spillet bruker den samme spillmotoren som ligger i bunnen av FIFA 12, men med økt fokus på balltriksing.

Electronic Arts lover å gi deg alle de største stjernene fra de største fotballklubbene som får spille mot hverandre på 35 ulike lokasjoner fra hele verden. Spillet skal lanseres i løpet av 2012.

Se traileren til FIFA Street her:

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Som mange andre på min alder har jeg et kjært forhold til Indiana Jones, hovedsakelig gjennom å få oppleve filmene...

FC 27 får enda en dyrere utgave i år. I tillegg til den vanlige utgaven og en Ultimate Edition, får...

Bli med på en reise tilbake til 2006 hvor vi utforsker et mindre kjent Metroid-inspirert spill til Game Boy Advance....