Info om neste Call of Duty

Det neste spillet i Activisions «Call of Duty»-serie har fått navn og dato. Spillet skal hete «Call of Duty: Black Ops», og lanseringsdatoen er 9. november 2010. Dette ifølge en pressemelding fra Activision.

Vietnam?

Tidligere spill i serien har enten foregått i nåtid eller under andre verdenskrig, og med det syvende spillet i serien kommer Activision vistnok til å basere spillet på Vietnam-krigen. Dette har ikke blitt bekreftet av Activision ennå, men flere nettsider og forhandlere hevder de har hørt fra sikre kilder at Vietnam blir tema i årets utgave.

Det er forøvrig overraskende lite info å få i Activisions pressemelding. Treyarch sier at hele studioet jobber på spreng med tittelen, og at de har utnevnt egne lag som utvikler flerspiller-, enspiller- og samarbeids-deler.

Treyarch stod for produksjonen av «Call of Duty: World at War», mens det var utviklerne i Infinity Ward som lagde «Call of Duty: Modern Warfare»-spillene.

Er du sugen på mer info om spillet lover Activision at spillets nye hjemmeside kommer til å bli oppdatert med mer info i løpet av helgen. Da får vi helt sikkert svar på om spillet foregår i Vietnam, og masse annet snadder.

Bildet i toppen av saken er fra «Call of Duty: World at War»

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Sjarmerende førsteinntrykk er dessverre ikke alltid nok for å skape en god spillopplevelse....

For et merkelig år slåssespillsjangeren har hatt. 2XKO kom i januar og har, i alle fall ifølge Riot Games, en...

I fjor fikk vi en oppusset versjon av det høyt elskede fjerde innslaget i The Elder Scrolls-serien, Oblivion. Den kom...