Bevegelsestennis fra Sega

«Virtua Tennis»-serien hylles gjerne som verdens beste tennisspill, og da Sega inviterte oss til London for å prøvespille det fjerde spillet i serien, kastet vi oss på første fly.

Bevegelseskontroll

Nytt i «Virtua Tennis 4» er muligheten for å styre med konsollenes ulike bevegelseskontrollere. Både Kinect og Playstation Move er støttet av spillet, noe som kan gi en ny dimensjon til spillingen.

Vi fikk en prat med spillets produsent Mie Kumagai under vårt København-besøk, som fortalte litt om utfordringene med å jobbe med de ulike kontrollsystemene:

Se skjermbilder fra «Virtua Tennis 4» på neste side!

«Virtua Tennis 4» utvikles og utgis av Sega. Spillet skal etter planen lanseres på Xbox 360, Playstation 3 og Wii i løpet av våren. Reise og opphold til København for Spill.no ble betalt av Pan Vision/Sega.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

GAGC-430_1a1f0469efa9696183c91e60d724175661b939b6

Noblechairs AURA TX – Kvalitet i samtlige ledd

I anledning lansering av en ny gamingstol, AURA, har vi fått tilsendt en stol til test. Det første som møter...

inKonbini_header art

inKonbini: One Store. Many Stories. – Japansk butikk-romantikk

Å jobbe i butikk kan være både monotont og ensomt, men inKonbini: One Store. Many Stories. viser at det kan...

who-are-you-button-1736523406130

Who are you!? – Mysteriet forblir uløst

Skrekk-titler er en hårfin kunst å få til i dagens overgrodde landskap. Som en utvikler må man konsekvent bringe noe...