
Square Enix’ kommende Tomb Raider ble vist frem på årets Microsoft-pressekonferanse, og røpet en tilnærming til Naughty Dogs Uncharted-serie.
Grisebank
Diskusjonen går om Tomb Raider-serien hadde vært like stor om det ikke var for den brystfagre hovedpersonen Lara Croft, men vi velger å tro at det er gameplayet som først og fremst skal ha æren for spillenes suksess. De siste spillene i serien har tatt en høyst etterlengtet videreutvikling av den tradisjonsrike serien, og i det nyeste spillet, som bare heter Tomb Raider, har denne fortsatt.
Og det i retning Uncharted, skal vi tro Microsoft-pressekonferansen i forkant av årets E3. Ikke at vi klager – vi er selvsagt kjempeglade i Naughty Dogs actioneventyr, og det kler faktisk Lara godt å gjennomgå samme grad av deng som Nathan Drake til stadighet må lide seg gjennom for å finne skatten. Men se for deg selv, for vi har E3-presentasjonen her.
Se demonstrasjon
Se trailer
Tomb Raider utvikles av Crystal Dynamics og utgis av Square Enix for Xbox 360 og Playstation 3. Spillet lanseres 5. mars 2013.