
Ubisoft har skrapet sitt omstridte kopibeskyttelsessystem, som krevde at spilleren alltid var koblet opp på internett for at spillene skulle fungere.
Nesten full frihet
Studioets nye kopibeskyttelse går ut på å kreve at maskinen er koblet opp og verifiseres via internett én gang under installasjonen, og deretter kan man spille så mye offline man vil. I tillegg er begrensningen på antall maskiner man kan installere på borte.
– Hvis du vil spille enspillerdelen av Assassin’s Creed III, kan du gjøre det uten å være oppkoblet. Og du vil kunne aktivere spillet på så mange maskiner du ønsker, forteller Stephanie Perlotti fra Ubisoft i et intervju med Rock, Paper, Shotgun.
Ubisoft har opplevd en storm av negative reaksjoner på internett på grunn av den omstridte DRM-løsningen, og tiden vil vise om moderasjonen kan vri selskapets image i positiv retning igjen, også hos hardcore-spillerne.