Bethesda har ikke gitt opp PS3

Bethesda jobber fremdeles med å få ut Skyrim-tilleggspakkene Dawnguard og Hearthfire til Playstation 3-utgaven av spillet.

Bare litt til

Mens Xbox 360-eiere, og PC-spillere en måned senere, har hatt muligheten til å nyte Elder Scrolls-spillets utvidede spillunivers til det fulle, har Playstation 3-folket måtte se seg forbigått hele to ganger på tilleggspakkefronten. Nylig annonserte Bethesda imidlertid at Dragonborn, som nylig ble utgitt på Xbox 360, også vil dukke opp på PC og PS3 på nyåret.

Nå kan utgiveren berolige PS3-eiere med at også Dawnguard og Hearthfire kan være på vei til konsollen, men at de prioriterer å få ut Dragonborn først.

– Spesielt på PS3, har vi konsentrert oss om Dragonborn, siden vi regnet med at det var den beste pakken å slippe først, og vi ønsket ikke at folk skulle måtte vente lenger. Når den er klar for alle, kommer vi til å fortsette arbeidet med Hearthfire og Dawnguard for PS3. Hver av dem krever masse tid og oppmerksomhet for å fungere godt under alle omstendigheter og alle kombinasjoner av DLC-pakker. Når vi har en klarere idé om lanseringsdato og pris, gir vi beskjed, heter det i Bethesda-bloggen.

The Elder Scrolls V: Skyrim utvikles og utgis av Bethesda for Xbox 360, Playstation 3 og PC. Les anmeldelse av spillet HER og tilleggspakken Dawnguard HER.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Mummitrollet_header

Mummitrollet: Vinterens varme – Sommertroll i vinterland

Det norske studioet bak Snusmumrikken: Melodien i Mummidalen vender tilbake til Tove Janssons univers med historien som løftet hennes karriere....

Screenshot 2026-05-22 145429

Tomodachi Life: Living The Dream – Sims proppfull med japansk humor!

2013 var en rar tid for Nintendo-fans. Wii U var langt ifra suksessen Nintendo hadde håpet på, og selv om...

Kiln-2026_04_23-15-16-58

KILN – Et godt konsept som trenger litt mer tid i ovnen

Jeg har laget krukke på krukke, bare for å knuse andres krukker til det punktet at det hele nesten blir...