I Nothing To Hide må du glemme alt du tror du vet om snikespill

Snikespill har lenge vært populære blant spillere, men hva med antisnikespill? Det lille indie-studioet Nutcase Nightmare vil få deg til å glemme alt du tror du vet om snikespill med PC-spillet Nothing To Hide, et spill der målet er å alltid bli sett.

Nothing To Hide ser kanskje ut som et typisk snikebasert indiespill på overflaten, men i motsetning til vanlige snikespill bygger Nothing To Hide på at man skal bli sett. Dette gjøres ved at man må flytte rundt på overvåkningskameraene slik at man alltid er innenfor synsvinkelen til noe på skjermen – for du har vel ikke noe å skjule? Vi aner en aldri så liten skjult beskjed i Nothing To Hides omvendte snikespill-konsept.

Utviklerne av Nothing To Hide tar konseptet deres så seriøst at de heller ikke vil holde noenting skjult for spillerne. Alt av ressurser bak Nothing To Hide ligger tilgjengelig for allmennheten på spillets nettsider, slik at hvem som helst kan lage sin egen vri på kodingen, musikken, designet, eller alle tre.

En spillbar demo av Nothing To Hide er også å finne på spillets hjemmeside, til tross for at spillet for øyeblikket kun er i finansieringsfasen. Utviklerne lanserte nylig en finansieringskampanje hvor de satser på å samle inn 40 000 dollar (i under kant av en kvart million kroner) fra donasjoner.

De som er interessert i å se et såkalt antisnikespill i aksjon kan sjekke ut gameplay-traileren under:

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

NJ22-

Test: NYXI Hyperion 3 Wireless – Endelig gode Joy-Cons for håndholdt spilling?

Nintendo klarte med den første Switch-konsollen å konvertere meg fra å ikke bry meg så mye om håndholdt spilling til...

Mouse P.I. For Hire_header

Mouse: P.I. For Hire – DOOM-boat Willie

Mouse: P.I. For Hire er som om den voldelige fetteren til Mikke Mus hadde fått lage en Doom-klone på 1930-tallet....

PXL_20260527_140634869.TS-000

Reisebrev: Lansering av 007 First Light hos IO Interactive

Været kunne ikke vært mer på IO Interactive sin side når de skulle lansere resultatet av syv år med arbeid...