A Way Out passerer én million

Josef Fares og resten av teamet hos Hazelight Studios har god grunn til å smile om dagen. Ikke bare fikk spillet deres A Way Out generelt god mottagelse blant kritikerne da det kom ut for litt under en måned siden, men nå har de også denne gladnyhetene å komme med:


A Way Out 
er et unikt historiedrevet spill om to innsattes forsøk på å rømme fra et fengsel. Det som gjør spillet så unikt er at det bare kan spilles med en annen spiller, og ikke med en datastyrt kompanjong slik de fleste andre samarbeidsspill tillater.

LØS KANON: Josef Fares er kjent for å være både frittalende og eksentrisk, men spillene hans selger i hvert fall godt.

Josef Fares blir sett på som noe av en eksentriker i spillbransjen.Ikke bare utfordrer spillene hans veletablerte konsepter, men han er også en veldig frittalende fyr, noe vi fikk se under hans opptreden på Video Game Awards showet fra i fjor.

Her i Norden kjenner mange av oss han kanskje best som regissøren bak de svenske filmene Kopps og Jalla Jalla, men som spillutvikler står han også bak kritikeryndlingen Brothers: A Tale of Two Sons.

Forhåpentligvis vil suksessen til A Way Out tillate Hazelight Studios å lage flere spill som utfordrer det etablerte, i en spillbransje som bare blir mer og mer konservativ etterhvert som tiden går.

Picture of Anders Lønning

Anders Lønning

Tobarnsfar fra Haugesund med dagjobb som elektriker/automatiker i oljebransjen. Har skrevet om spill i et tiår nå, og er over gjennomsnittet glad i filmen Dredd fra 2012.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Det er ikke vanskelig å se hvorfor Star Wars: Zero Company har fanget interessen min. Et turbasert taktikkspill satt i...

Gears of War har vært en viktig serie for meg. Tenke seg til at det er 20 år siden vi...

«PlayStation bryr seg ikke om oss spillere», «De tenker bare på penger» og «Hvordan i alle dager kan de være...