Vakre Sunlight er det neste spillet fra norske Krillbite Studios

Om litt over en uken gir folkene bak Among the Sleep og Mosaic ut et nytt spill. I følge Steam siden til spillet er Sunlight et kort, levende og tankegripende hvor spilleren skal filosoferende vandre gjennom en skog, ledet an av harmoniserende hvisking fra trærne

Hele spillet skal være håndmalt i VR ved bruk av Quill, inspirert av blant annet Edvard Munch’s impresjonistiske stil. Krillbite har også slått seg sammen med Kammerkoret Aurum fra Trondheim for å lage lydsporet som er basert på Pjotr Tsjajkovskij’s verk.

Sunlight lover en kort opplevelse på rundt 30 minutter om man skal tro Steam siden. Med det sagt så syntes vi dette ser ut som en svært lovende tittel som vi gleder oss til å få prøve når det kommer ut på Steam og Itch.io 14. januar. Konsollversjoner skal også være på vei.

Picture of Anders Lønning

Anders Lønning

Tobarnsfar fra Haugesund med dagjobb som elektriker/automatiker i oljebransjen. Har skrevet om spill i et tiår nå, og er over gjennomsnittet glad i filmen Dredd fra 2012.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Som et barn på 90-tallet var jeg dypt engasjert i den største kampen i skolegården: Pokémon mot Digimon. Vi var...

Hva ville du gjort hvis du plutselig satt med all makt i verden? Selv med gode intensjoner er det ikke...
Estetisk sett er Orbitals som å oppdage en tapt anime fra 80-tallet, men hva med historien og spillmekanikkene?...