Det neste Far Cry-spillet tar oss med til fjells

På sin offisielle blogg har Ubisoft annonsert at et nytt tilskudd i Far Cry-serien lander i butikkhyllene allerede i år. Spillet heter noe så enkelt som Far Cry 4, og lanseres til PS4, Xbox One og PC den 20. november i år.

Spillet tar oss med til andre omgivelser enn det vi har blitt kjent med før. Mens det første og tredje spillet foregikk på en tropisk øy og det andre tok plass i Afrika, drar vi til høydene i Far Cry 4 – nærmere bestemt i Himalaya-fjellkjeden.

Situasjonen vi møter er på sin side ganske lik den vi støttet på i Far Cry 3. Området vi er i – som blir kalt Kyrat – er et usivilisert sted der en selvutnevnt konge styrer med voldelig jernhånd. Spillbarheten vil med det gå ut på mye av det samme: Utforskning, skyting, kjøring og jakt på ville dyr i området.

Ubisoft er ekstra spente over denne settingen, og hevder de tar serien til et nytt nivå med den:

“Etter suksessen vi hadde med Far Cry 3, ville vi ta serien til et nytt nivå og skape noe som overrasker spillerne og overgår fansens forventninger. På grunn av settingen vil spillet skille seg ut i skytespillsjangeren, og vi gleder oss veldig til å avsløre mer i løpet av de kommende månedene.”

Og joda, mer info kan vi nok forvente, spesielt på E3-messen som går av stabelen om en drøy måneds tid. Her lover Ubisoft en eksklusiv titt på spillet på deres pressekonferanse som starter på slaget tolv natten mellom 9. og 10. juni,

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

e0519b58-8c95-3690-8ca4-f793cb66165f

Ukens spillnytt

Flere spill går en god sommer i møte Det er ikke noe som varmer vårt pikselhjerte mer enn å lese...

4dfc4437-b2b0-4acc-b149-8a24fc0f05bd

PlayStation Plus-spillene du får i Juni

April byr på utfordringer for de som leter etter det med Lords of The Fallen, et dykk i nostalgien med...

Standard_Edition_textless

Ukens spillnytt

Fable utsatt til 2027 I et innlegg på X skriver Xbox at de har valgt å skyve lanseringen av Fable...