Spider-Man vender tilbake i mai

Alles favorittedderkoppmann vender som kjent tilbake til filmlerretet den 25. april, i storfilmen The Amazing Spider-Man 2. I likhet med dens forgjenger, vil også årets Spider-Man-film bringe en spilladapsjon til (nesten) alt av spillkonsoller på markedet.

Activison og utvikler Beenox kunne nylig offentliggjøre spillets lanseringsdato, og 2. mai er dagen spillet blir tilgjengelig i Europa. Beenox har stått bak det aller meste av Spider-Man-relaterte spill de siste fem årene, inkludert The Amazing Spider-Man fra 2012. I motsetning til forgjengeren, hvis handling fungerte tok sted etter hendelsene i filmen, vil The Amazing Spider-Man 2 følge filmens hovedhendelser.

Activision kunne også annonsere et knippe kostymer som vil være forbeholdt forhåndsbestillere. Blant annet vil man kunne spille i Iron Spider-drakten, en drakt lagd av selveste Iron Man, og Noir-drakten fra Beenox-spillet Shattered Dimensions. Hvilke drakter som blir tilgjengelig for forhåndsbestillere i Norge er fortsatt ukjent.

The Amazing Spider-Man 2 lanseres til det meste av konsoller på markedet, som vil si PC, PlayStation 3 og 4, Xbox 360 og One, Nintendo Wii U og Nintendo 3DS. PlayStation Vita er for øyeblikket utelatt, men med tanke på at forgjengeren fikk en Vita-lansering over ett år etter filmens lansering er det ikke umulig at også The Amazing Spider-Man 2 kommer til Vita.

Edderkoppmannen har gjennom årene figurert i en rekke spillutgivelser av mildt sagt varierende kvalitet. Mange priser spilladapsjonen av Spider-Man 2 som et av de bedre filmspillene der ute, og The Amazing Spider-Man var heller ikke helt bak mål. Her på Spill.no belønnet vi spillet med en solid firer på terningen.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Screenshot 2026-05-26 100533

Tilbakeblikk: James Bond 007: Everything or Nothing

Nå er vi aldeles på siste etappe før Agent 007 får sitt første nye spill på vel over 14 år,...

70s-style Robot Anime Geppy-X_header

70s-style Robot Anime Geppy-X – Retro-roboter for de spesielt interesserte

Kom for det horisontale skytespillet, bli for animesekvensene som parodier diverse robot-serier fra 70-tallet!...
inKonbini_header art

inKonbini: One Store. Many Stories. – Japansk butikk-romantikk

Å jobbe i butikk kan være både monotont og ensomt, men inKonbini: One Store. Many Stories. viser at det kan...