Endelig bygges Rage ut

Id Software har annonsert den nedlastbare tilleggspakken Scorchers for sitt post-apokalyptiske skytespill Rage.

Brannfarlig

Scorchers byr ifølge utgiver Bethesdas nettside på en splitter ny historiedel, hvor du som spillets hovedperson allierer deg med nye bekjentskaper for å knuse Scorcher-klanen, som har planer om å ødelegge Wasteland.

Ny historiedel er alltid interessant, men Id har også mer å by på i tilleggspakken. Aller mest liker vi en såkalt Extended Play-modus, som innebærer at spillet ikke tar slutt etter endt rulletekst, men at vi får lov til å ture rundt i Wasteland for å fullføre achievements, finne hemmeligheter, og så videre. Og som seg hør og bør i et Id-spill, inkluderes i tillegg vanskelighetsgraden «Ultra-nightmare», som garantert ikke er noe for nybegynnere.

Ifølge Bethesda-bloggen, er det snakk om en lansering av tilleggspakken allerede tirsdag neste uke, med en prislapp på henholdsvis 400 MS-poeng eller omtrent 35 kr, avhengig av plattform.

Rage er utviklet av id Software og utgis av Bethesda for PC, Playstation 3 og PC. Les anmeldelse av spillet her. Tilleggspakken Scorchers slippes tirsdag 18. desember.

Se flere skjermbilder fra Scorchers på neste side!

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Digimon Story Time Stranger_header

Port-rapport – Digimon Story: Time Stranger

Som et barn på 90-tallet var jeg dypt engasjert i den største kampen i skolegården: Pokémon mot Digimon. Vi var...

Ukens Spillnytt

Ukens spillnytt

Lego 2K Drive tas ned fra butikkene 19.mai På dagen tre år etter det ble lansert blir Lego 2K Drive «delistet»...

716be9eb-bc97-360f-99ff-2c8c694c4d23

Rockstar har vist frem coveret til Grand Theft Auto VI

Omsider har vi fått nytt fra Rockstar, men kanskje ikke det folk flest hadde forventet I dag slapp nemlig Rockstar...