Garry’s Mod får Kinect-støtte

Garry’s Mod får straks støtte for PC-utgaven av kamerakontrollen Kinect, melder nettstedet Eurogamer. Resultatet er selvsagt hysterisk.

Supergøy

Som de fleste vet,  er Garry’s Mod et slags sandkassespill hvor man kan slå seg løs med spillmotoren Source, som blant annet brukes i Half-Life 2, i et hav av ulike kombinasjoner av omgivelser og leketøy. Nå har utvikler Garry Newman oppdatert bloggen sin med følgende kommentar:

– De siste dagene har jeg lekt med Kinect SDK-en og GMod. Det har vært super-, super-. supergøy. Supergøy, forklarer utvikleren henrykt.

Se video

Mulighetene blir også tilgjengelig for allmennheten allerede om en uke eller to, skal vi tro nettstedet PCGamesN. Som du kan se i videoene vi har inkludert i saken, er mulighetene mange.Vi kan nesten ikke vente på YouTube-filmene som garantert følger.

Se video

Garry’s Mod er utviklet av Garry Newman for PC, Mac og Linux. Spillet krever at man har minst ett Source-basert spill installert fra før.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Vi har hørt et gammelt rykte om en helt fantastisk skatt. Og denne skatten heter Assassin’s Creed Black Flag. Skatten...

I forkant av det første nye Onimusha-spillet på 20 år har vi reist tilbake i tid for å utforske de...

Tidligere i år anmeldte jeg en PC-skjerm etter lang tids pause fra PC-markedet. Nå er tiden inne for å gjøre...