Nå kan vi spille mot Russland

Blizzard slår sammen en rekke regioner for onlinespilling av StarCraft II.

Glasnost

– I anledning starten av sesong 3 slår vi sammen europeiske og russiske StarCraft II-nettsamfunn; Nord-Amerika og Latin-Amerika blir også sammenslått, og det samme med Korea og Taiwan, heter det på utvikler Blizzards offisielle hjemmeside.

Sammenslåingen gjør at europeiske spillere nå kan møte russere til kamp om dyrkjøpte ressurser i spillet, og med en betraktelig høyere spillerbase, vil den automatiske kampfinneren bli bedre og raskere.

– Spillere får i tillegg tilgang på et bredere utvalg av hjemmelagde kart, som igjen betyr et større publikum for kartdesignere. De av dere som har venner i den andre regionen vil kunne legge dem til på Battle.net-vennelisten når sammenslåingen er gjennomført, forklares det.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Xbox_Game_Pass_Games_Coming_in_2026_714e0c5024

Disse spillene kommer til GamePass i mai

Mai byr på mye snadder på Xbox GamePass. Vi får det mystiske Mixtape, Call of The Elder Gods,det høyt etterlengtede...

IndianaJonesAndTheGreatCircle_EN_06

Port-rapport: Indiana Jones and the Great Circle (Switch 2)

Som mange andre på min alder har jeg et kjært forhold til Indiana Jones, hovedsakelig gjennom å få oppleve filmene...

Skjermbilde 2026-04-23 103015

Saros – En solid oppfølger i alt annet enn navnet

  Med Saros prøver finske Housemarque å peile seg inn på en mer tradisjonell narrativ reise enn de har gjort...