Norges første spillquiz?

De fleste storbyer har et eller flere utesteder som har quiz-kvelder, men disse dreier seg som regel om samfunnskunnskap eller musikk. Aslak Borgersrud og Magnus Tellefsen har sett seg lei av denne tematikken, og tirsdag 22. mars arrangerer de Norges første quiz om spill på en pub i Oslo.

Høyt nivå

Quizzen finner sted på utestedet Tilt i Oslo sentrum, og skal vi dømme ut fra interessen på quizzens Facebook-gruppe, blir nivået høyt. Spillanmeldere fra VG, Dagbladet, Spill.no, Gamer.no og Gamereactor har meldt sin ankomst, sammen med mange andre spillinteresserte.

De to arrangørene er Magnus Tellefsen og Aslak Borgersrud. Magnus har tidligere jobbet som redaksjonssjef i Gamereactor og redaktør i bransjebladet Faro Journalen, mens Aslak er mest kjent som rapper i Gatas Parlament og programleder for radioprogrammet (og podcasten) Spillmatic.

Vi møtte de to i Oslo Sentrum for å spørre de ut om quizzen, og intervjuet kan du se i videoen her:

Les også:

Søndagstapas

Pinlig partyflopp – Yoostar 2-anmeldelse

Videoblogg – katastrofer og underholdning

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Image (1)

Konkurranse – Vinn gamingutstyr fra Steelseries

Er du en inspirerende musiker eller en kreativ sjel? Da bør du lese videre. Vi har omsider fått relansert vår...

SI_3DS_StarFox643D_image1600w

Tilbakeblikk: Star Fox 64 3D

15 år har gått siden 3D-remaken av Star Fox 64 landet på 3DS som det andre håndholdte spillet i serien....

716be9eb-bc97-360f-99ff-2c8c694c4d23

Rockstar har vist frem coveret til Grand Theft Auto VI

Omsider har vi fått nytt fra Rockstar, men kanskje ikke det folk flest hadde forventet I dag slapp nemlig Rockstar...