Verdens største spillmesse er ikke lenger kun for presse

For første gang i E3 sin historie vil ikke lenger messen kun være for spillpresse. Nå er det nemlig bestemt at rundt 5000 av dedikerte fans skal også få lov til å se hva som skjer i spillverden fremover. 

«I år, for første gang vil vi tilatte prosumers i messen» sa Rich Taylor, senior vise-president for E3 til Polygon. Selv om fans har i veldig små numre fått lov til å overvære messen er det første gang det blir offisielt.

Den nye policyen kommer ifølge av utviklerene selv som vil premiære sine største fans. Alle som har en stand på messen vil få et viss nummer billeter som de kan gi ut til fans. Antallet vil være avhengig av hvor mye de forskjellige aktørene betaler.

«Vi har gjort dette slik at spillstudioene kan gi noe tilbake til sine fans og kunder som har støttet opp om produktene deres.» avsluttet Taylor med.

Det vil antas at antall besøkende vil derfor øke med cirka 10 prosent i år.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

20260608210206_1

Solarpunk – Sol uten skinn

Omringet av en verden som virker håpløs og fortapt til tider, har mennesker en tendens til å komme opp med...

GTA-Online-money

GTA Online ruller fortsatt inn tullete mye penger for Rockstar Games

Vi vet alle sammen at den største genistreken Rockstar Games har gjort, var å lansere GTA Online sammen med GTA...

hl2

Spillåret: 2004

2004 er året hvor Facebook ble lansert (i USA), Shrek 2 og Spider-Man 2 tronet på kinofronten og sist men...