Kopier spillet vårt!

Forrige uke samlet musikkbransjen en haug med artister i Oslo for å opptre under den årlige By:Larm-festivalen. Musikkfestivalen er et samlingspunkt for den norske musikkbransjen, og har i tillegg til en haug med konserter også en omfattende seminardel.

Musikk og spill

På seminarprogrammet i år var det en håndfull foredrag om spill- og musikkbransjen. Synergier, samarbeid, forretningsmuligheter og annet. Vi i Spill.no tok turen ned og pratet litt med spillutgivere, spillprodusenter og plateselskap om forskjellene og likhetene mellom spill- og musikkbransjen. Og ikke minst fikk vi en prat med Jørgen Tharaldsen fra Funcom, som holdt et foredrag med den kontroversielle tittelen «Please pirate our game».

Se videoen fra By:Larm her:

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Nye Pokémon Lego-sett avduket Pokémon Company og Lego er to gigantiske merkevarer her i verden, og selv om ingen ble...

Jeg antar jeg ikke er den eneste som har fått med meg fenomenet “Bluey”, den australske TV-serien om en familie...

«Vi får nok aldri Terraria 2» Det er det spillere tenker i hvert fall når ReLogic har annonsert oppdateringen 1.4.6...