Mer Final Fantasy i februar

Final Fantasy XIII-2 vil lanseres i Europa 2. februar, annonserte Square Enix via en minidokumentar på japansk TV. Første av to trailere har i tillegg blitt offentliggjort.

Neste år i Vesten

Det var delte meninger rundt Final Fantasy XIII, men det hindret ikke spillet i å selge i hopetall. Trofaste tilhengere av den eviglange rollespillserien har ventet lenge på en datoannonsering for oppfølgeren, Final Fantasy XIII-2. Denne dukket nylig opp under en spesialutgave av et japansk TV-program, og kunne fortelle at spillet blir å finne i hyllene i Japan allerede 15 desember, mens amerikanere og europeere må vente til neste år, til henholdsvis 31. januar og 2. februar.

Se ny trailer fra spillet her:

Final Fantasy XIIII-2 utvikles og utgis av Square Enix for Xbox 360 og Playstation 3. Lansering i Europa er nå satt til 2. februar 2012.

Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

DevilMayCry5DevilHunterEdition_01

Port-rapport – Devil May Cry V (Switch 2)

Det vil komme en dag hvor vi slutter å bli imponert av at spill fra forrige konsollgenerasjon som blir portet...

Ukens Spillnytt

Ukens spillnytt

Lego 2K Drive tas ned fra butikkene 19.mai På dagen tre år etter det ble lansert blir Lego 2K Drive «delistet»...

Skjermbilde 2026-04-23 103015

Saros – En solid oppfølger i alt annet enn navnet

  Med Saros prøver finske Housemarque å peile seg inn på en mer tradisjonell narrativ reise enn de har gjort...