Nytt «Silent Hill» på vei

Skrekkspillserien «Silent Hill» har eksistert i over ti år, og har vært ute på de fleste formater. Etter at Konami sluttet å utvikle spillene selv etter «Silent Hill 4: The Room», og heller brukte eksterne utviklere til å lage spill i serien, har mange fans ment at kvaliteten har vært dalende på spillserien.

Nytt kapittel

Det forhindrer ikke den japanske utgiveren fra å annonsere nok et nytt spill i serien, også denne gangen utviklet av et eksternt studio. Det er nettsiden Eurogamer som melder at det nye spillet ble annonsert av Konami i Tyskland før helgen, og kommer til å bli lansert på Xbox 360 og Playstation 3. Tidligere er det kun «Silent Hill: Homecoming» som har vært ute til nestegenerasjonskonsollene.

Det nye spillet har foreløpig ikke fått noen tittel, men Konami har annonsert at det kommer til å bli utviklet av det relativt ukjente tsjekkiske spillstudioet Vatra Games. Spillet blir det åttende «Silent Hill»-spillet i serien, og for en oversikt over de andre spillene kan du ta en titt på denne listen:

  1. «Silent Hill» (1999)
  2. «Silent Hill 2» (2001)
  3. «Silent Hill 3» (2003)
  4. «Silent Hill 4: The Room» (2004)
  5. «Silent Hill: Origins» (2007)
  6. «Silent Hill: Homecoming» (2008)
  7. «Silent Hill: Shattered Memories» (2010)
Picture of Spill.no

Spill.no

Spill.no ble stiftet i 2009 og har siden oppstarten utviklet seg til å bli Norges største uavhengige spillnettside. På Spill.no kan du lese spillnyheter, anmeldelser og mer om spill til Playstation, Xbox, Nintendo, PC, mobil og andre plattformer.
Siste nyheter

Relaterte innlegg

Ukens Spillnytt

Ukens spillnytt

Lego 2K Drive tas ned fra butikkene 19.mai På dagen tre år etter det ble lansert blir Lego 2K Drive «delistet»...

4dfc4437-b2b0-4acc-b149-8a24fc0f05bd

PlayStation Plus-spillene du får i April

April byr på utfordringer for de som leter etter det med Lords of The Fallen, et dykk i nostalgien med...

PXL_20260527_140634869.TS-000

Reisebrev: Lansering av 007 First Light hos IO Interactive

Været kunne ikke vært mer på IO Interactive sin side når de skulle lansere resultatet av syv år med arbeid...